Inspiracje

Zobacz wszystkie »

Najczęściej zadawane pytania

Jak złożyć spersonalizowane zamówienie?

1. Skontaktuj się z nami drogą mailową.
2. Po otrzymaniu materiałów podglądowych, wybierz motyw (wzór), kolorystykę dodatków, krój czcionki. Wypełnij i odeślij przesłany przez nas formularz.
3. Możesz zamówić próbki z przykładową treścią.
4. Aby przygotować zaproszenia ślubne, potrzebujemy takie informacje, jak: data, godzina i miejsce uroczystości, imiona i nazwiska pary młodej.
5. Po otrzymaniu niezbędnych informacji, umawiamy się na datę ostatecznej akceptacji.
6. Po akceptacji projektów, wykonaj przelew z zaliczką w ustalonej wysokości.
7. Realizujemy zlecenie w obustronnie ustalonym terminie.
8. Po wykonaniu zlecenia i przesłaniu podglądowych zdjęć, prosimy o przelew pozostałej kwoty.
9. Zamówienie wysyłamy wybraną formą pod wskazany adres.

 


Jaki jest czas realizacji zamówienia?

Termin realizacji ustalamy indywidualnie, biorąc pod uwagę m.in. datę ślubu, dostępność materiałów, przeznaczenie produktów (np. zaproszenia są potrzebne szybciej, niż papeteria weselna) oraz liczbę realizowanych zleceń w danej części sezonu. W celu poznania szczegółów, prosimy o kontakt.


Ile kosztuje personalizacja zamówienia?

Personalizacja, czyli wprowadzenie wybranych informacji (np. imion na pudełku, treści zaproszenia) jest darmowa – w cenie każdego zamówienia. Do zaproszeń i próśb koperty – gratis.


Czy można zamawiać próbki winietek i zawieszek?

Tak, możesz zamówić próbki winietek i zawieszek z naszej oferty. Jeśli chcesz dostosować kolorystykę do swojego wesela, po prostu do nas napisz.


Czy można zamówić produkt ze swoim wzorem?

Tak, można zamówić wykonanie przedmiotów z własnym wzorem, o ile jest to możliwe (prosimy o kontakt). Jednocześnie informujemy, że Varia Handmade NIE wykonuje projektów innych firm, a także wzorów naruszających prawa autorskie.


Czy w obrębie danego wzoru (np. zaproszeń) można zamówić także dodatki?

Tak, w zdecydowanej większości zamówień, motyw z zaproszeń czy pudełek można przenieść na dodatki w rodzaju zawieszek na alkohol, wieszaków ślubnych czy ksiąg gości. Warto rozważyć kompleksowe zamówienie, które gwarantuje pełną spójność oraz zgodność z klimatem ślubu i wesela.


Jak prawidłowo przygotować listę gości i dane do personalizacji?

Należy przesłać wszystkie informacje zebrane w jednym pliku. W przypadku listy gości do zaproszeń, prosimy o odmianę nazwisk zgodnie z tym, jak mają zostać wydrukowane (polecamy przydatne narzędzie: http://nlp.actaforte.pl:8080/Nomina/Nazwiska). Przed wysłaniem treści (nazwisk, adresów, nazw własnych, wierszy), warto dokładnie sprawdzić je pod kątem interpunkcji, ortografii i znaków diakrytycznych („polskich liter”), aby uniknąć ewentualnych błędów.


Jak opłacić zamówienie?

Zamówienie należy opłacić zgodnie z ustaleniami i wyborem w sklepie (przelew, PayU, zapłata przy odbiorze osobistym).


Czy istnieje możliwość spotkania w celu ustalenia szczegółów zamówienia?

Tak, istnieje możliwość spotkania w siedzibie firmy w Bydgoszczy. W celu umówienia dogodnego terminu prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.


Czy istnieje możliwość odbioru osobistego?

Tak, istnieje możliwość odbioru osobistego w siedzibie firmy w Bydgoszczy.


Jaki jest koszt wysyłki?

Koszt jest uzależniony od rodzaju wysyłki – pocztą lub firmą kurierską. Ceny zazwyczaj mieszczą się w przedziale 14 – 20 złotych.


Czy istnieje możliwość wysyłki za pobraniem?

Nie, nie wysyłamy przesyłek za pobraniem.


Czy można złożyć i opłacić zamówienie z zagranicy?

Tak, można złożyć zamówienie nie przebywając w Polsce, jednak przelew środków musi zostać wykonany z polskiego konta, ponieważ nie jesteśmy płatnikiem VAT UE.


Czy Varia Handmade wysyła zamówienia zagranicę?

Wysyłamy paczki wyłącznie do państw należących do Unii Europejskiej.


Jak skontaktować się z firmą?

Zapraszamy do kontaktu mailowego lub rozmowy telefonicznej (numery 501 771 596 lub 501 792 023). Pamiętaj o naszych profilach w mediach społecznościowych Instagram, Facebook oraz Pinterest.


Ile miesięcy przed ślubem trzeba rozdać zaproszenia?

Przyjmuje się, że optymalny czas na wręczenie zaproszeń to około 3 miesięcy przed ceremonią.


Co znajduje się w ofercie Varia Handmade?

Wykonujemy: zaproszenia ślubne, winietki, zawieszki na alkohol, numerki na stoły, pudełka prezentowe, skrzynie na telegramy ślubne, pudełka na obrączki, wieszaki ślubne, zaproszenia dla rodziców, prośby o błogosławieństwo, pudełka na biżuterię, księgi gości, tabliczki na drzwi, menu weselne, prośby dla świadków.

Przygotowujemy także zaproszenia okolicznościowe, m.in. na I Komunię Świętą, Chrzest Święty, rocznice ślubów, urodziny. Możesz także zamówić spersonalizowaną kartkę z życzeniami na dowolną okazję. W przeszłości zbieraliśmy doświadczenie tworząc biżuterię handmade i elementy wyposażenia domu.


Jakie techniki stosujemy?

W zależności od charakteru zamówienia, wykorzystujemy takie techniki, jak: druk cyfrowy i atramentowy, decoupage, scrapbooking i inne.


Dlaczego Varia Handmade?

Marka budowana od 2013 roku. Wieloletnie doświadczenie w branży poligraficznej. Możliwość personalizacji przedmiotów. Szczególna staranność na każdym etapie realizacji. Bezpieczne pakowanie przedmiotów do wysyłki. Indywidualne podejście do każdego klienta.